Boks Haberleri

Boks Güç Antrenmanı

Dövüş sporları, sporcunun kişiliği açısından her şeyi içerir. Doğal olarak çok popüler. Sporcu olmayanlar (oturmuş) da insanlar tarafından talep görmektedir. Spor müsabakaları için hazırlanan boksörlerin performans verilerini ve bu temelde ayarlanması gereken eğitim parametrelerini bilmek önemlidir. Thai boksu, Muay Thai vb. Her türlü dövüş sanatının öncüsü boks olduğundan, tüm farklı savaş disiplinleri için eğitim planlaması hakkında bir fikir verebilir.

Çalışmanın Amacı

Bu çalışma, antrenman ve maçlar sırasında 20-23 yaş arasındaki genç boksörler için yumruk kuvvetlerini ve yumruk tepki sürelerini karşılaştırdı. Sparring load eğitimi, 3×3 dakikalık AIBA turu ve 1 dakikalık dinlenme süresinde gerçekleştirildi. Darbe reaksiyon zamanı arasında 1. ve 3. turlar arasında fark yoktu. Maç boyunca yumruk (kutup) çıkış gücü daha büyüktü. 

Beklendiği gibi, boksörler maçtaki motiflerde vs. daha fazla çarptılar. Kan laktat seviyeleri, üçüncü turun sonunda 17 mmol / L idi. Antrenman ile maç arasındaki reaksiyonun ölçülmesindeki fark, yumruk olarak 390 ms idi. Bu rakam maç sırasında 310 ms olarak ölçülmüştür. Tepkime hızı maç sırasında daha yüksektir. Bu da bekleniyor. Her sektörde rekabetin yoğunluğu her zaman daha yüksektir.

Bu bakımdan, işlevsellik açısından yazışma yöntemine göre fikir tartışması çalışmaları yapılması isteniyorsa, reaksiyon açısından çeşitli eğitimlere geçmek gerekebilir. Çünkü reaksiyon açısından, tartışma eğitimi bir maçtan uzaktır. Bu, aşağıdaki yöntemle çözülebilir. Bireysel egzersizler için antrenman maçlarının sayısını ve ciddiyetini arttırmak için planlama. Çalışmanın kapsamı ve hedefleri değişebilir.

Dövüş Sanatları İçin Kuvvet Eğitimi

Boks, karate-do, kick-boks, güreş, taekwon-do, judo veya dövüş sanatları için başka bir isim çok zordur, yani bir kişi en yüksek performansı ister. Bu sporda başarılı olmak için, iyi teknolojiye ek olarak, yüksek güç ve bu gücü olabildiğince çabuk kullanma kabiliyeti gereklidir.

Çoğu dövüş sanatları eğitmeni, öğrencilerinin hantal oldukları fikri ile çalışmasını istememektedir ve öğrenciler de çalışmamaktadır çünkü öğretmenlerinden duymaktadırlar. Ancak, hiçbir şey bu kadar uzakta olamazdı. Çünkü doğru çalışırsanız, her sporda inanılmaz faydalar elde edersiniz.

Güç Ve Kuvvet

Güç, bir kasın kasılma sırasında iş yapma yeteneği ve insan vücudunun dış etkilere karşı direnci olarak tanımlanabilir. Kuvvet, bir sporcunun belirli bir güç üretebileceği zamandır. Sadece bir sporcunun güçlü olması, onun güçlü olduğu anlamına gelmez. Örneğin, 5 saniyede 120 pound kaldıran bir sporcu, 1 saniyede 80 pound kaldıran bir sporcudan daha az güçlüdür. Kısacası, güç, mümkün olan en kısa sürede gücü açığa çıkarma yeteneğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı