WBC

DEONTAY WILDER’İN YENİ RAKİBİ BELLİ OLDU !

Deontay Wilder

Bilgehan Demir Boks Takvimi

Bilgehan Demir ile boks gecesi şimdi DMAX’ta sevenleri ile buluşmaktadır. Tarih, yaşayan iki ağır efsane Anthony Joshua ve Deontay Wilder arasındaki yüzüncü yıl toplantısında duyurulmuştur. Bu berbat dünyada uzun zamandır beklenen olay gelince, iki taraf arasındaki müzakereler uzun zamandır devam etmekte ancak sonuç alınamamıştır. Aslında, iki taraf da birbirlerini oyundan kaçmakla suçladı. Herkes bu maç için umutlarını kaybetse de bu maçın gerçekleşeceği haberi boks hayranları arasında heyecan yarattı.

Deontay Wilder 

Deontay Wilder, en önemli boks federasyonu olarak kabul edilen WBC ağır şampiyonluk kemerine sahiptir. Kalan dört kayış Joshua’nın ellerinde. Wilder sonunda en önemli ağır boksörlerden biri olan Luis Ortiz’i mağlup etti ve şampiyonluk kemerini savunmayı başardı. Wilder, 40 maçının hepsini kazandı ve nakavt zaferle 39 maç bıraktı. Wilder, Joshua’ya uzun süre meydan okudu ve kaçmakla suçlamıştır.

Wilder’in Kızı

Deontai Wilder, kızının hastalığı için boks yapmaya başladı Nyei’nin omuriliği ayrı olarak doğan kızı, Deontay Wilder’ın “Yarık Omurga” hastalığı nedeniyle boks yapmaya başlamasına neden oldu. 19 yaşındayken, 2008 Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan, basketbolcu iken boks yapmaya başladı. Daha sonra profesyonel teklifi kabul etti ve WBC Dünya Ağır Siklet Şampiyonasına gitti. 

KİMİNLE ? HANGİ KANALDA ?

Yenilmez yedi rakiple karşılaştı ve hepsini yere serdi. Şimdi yine yenilmez bir isim ile Tyson Fury ile karşılaşacak. Amerika Birleşik Devletleri dışında, Wilder Meksika’da üç kez Meksika’da ve bir kez Porto Riko’da göründü. 2013’te İngiltere’deki İngiliz Olimpiyat şampiyonu Audley Harrison’ı mağlup etti ve büyük başarılar elde etti. 2.01 m boyunda, Wilder 33 yaşında ve 99 kg ağırlığındadır.

Müzakerelerden sonra hangi kanalın yayınlanacağı belirlenecek. Boks Gecesi’nde DMAX ekranlarında Bilgehan Demir ile maç yayınlanma olasılığı yüksek olsa da şifreli kanalların maçın büyüklüğü nedeniyle maç alacağı büyük olasılıkla. Umarız, Bilgehan Demir ekibi maçı kazanacak ve boks hayranları bu muhteşem maçı Bilgehan Demir’in ifadesiyle izleme şansına sahip olacaklar. Bir yandan, 40 galibiyetten 39’unu kapsayan 40 maçta Amerikan şampiyonu Deontay Wilder, diğer yandan 19 maçta 27 maçta, İrlanda kökenli Tyson Fury’yi kazanan 27 maçla 27 maç yapmıştır.

FURY HAKKINDA ‘YENİLMEZ RAKİPLER’

Şampiyonlar Şampiyonu Tyson Fury WBA-IBF-WBO-IBO federasyonu ağır şampiyonu olan Tyson Fury, Wladimir Klitschko’yu yenerek tarihi başarıya ulaşmıştır. Fury’nin neredeyse bütün başarılarına ulaşan boks lisansı da askıya alındı. Haziran ayında boks yapmaya geri dönmüştür, burada 2,5 yıl ara vermiştir, kampanyayı ve ardından Pianeta’yı nakavt etmiştir. Yenilmez 4 kez yenilgiye uğrayan düşmanları tanıttı. O zaman belki de dünyanın en tehlikeli ismi Anthony Joshua, bu teklifi çılgınca yenilmez Deontay Wilder’ın kararıyla kabul etti. Bulamadığı tek şampiyonluk kemeri, WBC unvanı için ABD unvanıydı.

10+

Bu Gönderi Bir Yorum Yaptı

  1. Mehmet Reply

    Sabırsızlıkla bekliyoruz

    4+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: