Boks Haberleri

EFSANE BOKSÖR MAYWEATHER GERİ ADIM ATTI !

Boks dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Floyd Mayweather, yeni bir açıklama ile gündeme bomba gibi düştü. Instagram hesabına iki not yazmış olan Mayweather, önce “UFC patronu Dana White ile birlikte, dünyaya yeni tür bir faaliyet vermek için çalışıyoruz” dedi ve daha sonra ringde boks eldivenleriyle fotoğrafını paylaştı. 

“2020’de emekli olmayı hedefliyorum” mesajı ile ringlere veda edeceğini de göstermiştir. 50 galibiyet toplam 50 maç ve boksör ABD’de hiçbir zaman bir maç kaybetmemişti, 27’si nakavtla kazanmıştı. Efsanevi boksör Floyd Mayweather, 20 yaş genç Japon kick boksör Tenshin Nasukawa ile oynamayacağını da açıklamıştı.

Mayweather, 31 Aralık’taki organizatörlerin mücadele ettiğini, “kendi kendine avlandığını” söyledi. Yenilmez boksör asla böyle bir görüşe katılmayacağını da söyledi. Gösteri maçında Instagram hayranları ile karşılaşamayan Mayweather, Japonya’nın başkenti Tokyo’nun başkenti Mayweather, “sadece çok zengin insanlar izleyici olarak katılacak” dedi.

Hayranlarına Özür İçerikli Bir Mesaj

Mayweather hayranlarından özür diledi: “Basın toplantısına katıldığımda etkinlik tamamen farklıydı.” cümleyi kullandı. Dünyadaki en iyi boksörlerden biri olarak kabul edilen Ahmet, talihsizliğinden sonra bokstan çıkmak zorunda kaldı. O zamandan beri, Mayweather hiçbir oyunda kaybetmedi ve yarıda kesildi. Dünyanın en yüksek ücretli sporcusu Mayweather şu anda yaklaşık 300 milyon dolarlık servete sahiptir. Ahmet’in Bulgaristan’da aslında sorunları var. 435 dolar aylık emekli maaşı ile. Ahmet Sabri bugün, bu cümle “evet” demediği için pişman olduğunu söyledi.

Büyük Gün 2 Mayıs 

Floyd Mayweather ve Manny Pacquiao, 2 Mayıs’ta Las Vegas’ta bir anlaşmaya vardı. 47 maçta 47, 64 maçtan 57’sinde kazanan Mayweather, Filipinli güreşçi Pacquiao’nun 250 milyon dolar değerinde olduğu tespit edildi. 1996’daki Atlanta Olimpiyatları’nda yüzüğe giren Türk boksör Ahmet Sabri (Todorov), Amerikan rakibi Floyd Mayweather’ı yendi. 

Uluslararası yöneticiler sersemlemiş durumdadır. Birçok tanınmış menajer, finalde ismini imzalayan Ahmet’i kuşattı. Yöneticiler Ahmet’e bir milyon teklifte bulundu. Ancak, Türk boksör bu teklifleri kibarca reddetti. Yöneticilerin kalıcılığına rağmen Ahmet geri adım atmadı. Bu kez, yöneticiler Mayweather’ı vurdu. Ona gitti. Öncelikle, nakliye yöneticilerinin isteklerini “gözden geçirme”, Ahmet, Mayweathers’tan daha düşük teklifini yaptı. Kaşları patlayan Mayweather, teklifi çekinmeden kabul etti. Ondan sonra Ahmet ve Floyd Mayweather’ın hayatı farklı bir şekilde değişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı