Boks HaberleriWBC

ŞOK HABER! FURY RÖVANŞ MAÇINDA HİLE Mİ YAPTI ? İŞTE TÜM DETAYLAR

Tüm boks dünyası bu haberi konuşuyor! Fury’nin, Wilder ile çıktığı 2 maçta da hile yaptığı söyleniyor. Konu ile alakalı ortaya bir çok delil atıldı. Özellikle Fury’nin maçta sık sık eldiven içi vuruşları çok dikkat çekmişti. Gelin sizlere o dellilleri ve bazı boks fenomenlerinin açıklamalarına göz atalım.

Boks analistleri, Fury’nin eldiveninin avuiçi tarafında bandajın sarılı olmadığını söyledi. Kendi incelemelerimizde de maç sonunda Fury’nin eldiven içi bölümünde ve bileğe yakın tarafta bandaj olmadığını fark ettik. Karşılaşmayı detaylı izlediğimizde de Fury’nin sıklıkla bu kısımla yumruk attığını fark ettik. Biraz daha detaya indiğimizde Fury’nin eldivenlerinin kırık olduğunu ve eldivenin yumruk esnasında büküldüğünü, avuçiçi kısmının sert tarafını vurduğunu anladık. Bu şaşırtıcı iddiayı gündeme taşıyan boks analistleri oldu ve bu iddia tüm boks dünyasını kasıp kavurdu.

Fury’nin eldiven Bandajının avuç kısmının açık olduğu görülüyor

Özellikle Tyson Fury’nin rövanş öncesinde sürekli 2. rauntta nakavt edeceğini söylemesi bu hileden kaynaklandığı da diğer iddialar arasında. Aşağıdaki videoda Fury’nin şaşırtıcı bir şekilde eldivenin bilekten büküldüğü görülüyor.

Fury’nin eldivenlerinin bilekten açılıp kapandığı görüntüler

Boks kurallarına göre eldiven bandajlarının rakibe çok fazla zarar vermemesi için parmaklar haricinde diğer taraflarının kaplanması gerekiyor.

Avuç içi hatalı olan vuruşların rakibi çok etkilediğini hepimiz biliyoruz. İşte Fury’nin Wilder’e attığı bazı avuç içi vuruşlar…

Fury’nin ilk maçındaki antrenörü bu iddialara tamamen saçmalık dedi. Wilder kanadı bu duruma itiraz edecek mi ? WBC konu ile alakalı açıklama yapacak mı ? Soruların cevabını ileriki günlerde göreceğiz.

İddialar hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazmayı unutmayın. Düşünceleriniz bizim için her zaman değerlidir 🙂

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı